Worki filtrujące do koszy na kurz i brud

31.03.2021

Wiele centralnych odkurzaczy działa na tej zasadzie, że kurz i brud wlatują bezpośrednio do kosza w jednostce, gdzie ten osadza się i zbiera, aż zapełni cały pojemnik. Następną czynnością jest wtedy naturalnie opróżnienie kosza, jednak może się to wiązać z wieloma nieprzyjemnościami.

Podczas opróżniania zgromadzony brud i kurz może się wysypać z pojemnika a tym samym ponownie zabrudzić świeżo wyczyszczoną podłogę, co zniweluje nasz wysiłek poświęcony na wcześniejsze sprzątanie.

Kolejnym ważnym elementem jest to, że lekko wzruszony kurz zacznie unosić się w powietrzu, a tym samym osadzać się na innych powierzchniach. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób z nadwrażliwością na kurz oraz alergików, ponieważ może to wywołać niepożądane reakcje i objawy alergii.

Dlatego też firma BVC rekomenduje stosowanie worków filtrujących na kurz montowanych w koszach jednostek centralnych. Wykonane są one z włókniny, która gwarantuje swobodny przepływ zasysanego powietrza, ale jednocześnie zatrzyma drobinki kurzu przed wydostaniem się i ponownym przeniknięciem do obiegu powietrza w domu.

W takim przypadku, gdy nadejdzie czas opróżnienia pojemnika jednostki centralnej, worek stanowi czyste i higieniczne rozwiązanie. Ponieważ worek ten ma 16 litrów pojemności, w zależności od wielkości domu, zużywa się średnio ok. trzech worków filtrujących rocznie.

+48 61 81 95 000 info|bvc.com.pl| |info|bvc.com.pl